Jak wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na głosy 52 proc. zdeklarowanych wyborców. Oznacza to, że PiS zyskało 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem tej samej pracowni.

Koalicja Obywatelska z kolei traci 3 punkty w stosunku do ostatniego badania. Największą partię opozycyjną popiera aktualnie jedynie 15 proc. badanych.

11 proc. respondentów deklaruje oddanie głosu na Lewicę. Jest to mniej o 3 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Na trzecim miejscu w badaniu uplasowała się także Konfederacja, uzyskując identyczny wynik jak Lewica, czyli 11 proc. wskazań zdecydowanych wyborców. Partia Krzysztofa Bosaka zyskała od ostatniego sondażu pracowni Social Changes 3 punkty procentowe.

Ostatnie miejsce w zestawieniu zajęło Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 8 proc., a więc o 2 punkty procentowe niż w poprzednim badaniu pracowni.

Frekwencja w wyborach z uwagi na panującą pandemię nie byłaby wysoka i wyniosłaby 36 procent.

Sondaż przeprowadzono w dniach 10 – 13 kwietnia 2020 roku na reprezentatywnej grupie 1060 dorosłych Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę