W Chinach odnotowano już ponad 2,7 tys. przypadków zarażenia nowym koronawirusem. Zmarło 80 osób, a w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono kolejnych 769 przypadków zachorowań. Liczba zarażonych koronawirusem gwałtownie rośnie.

Według informacji władz chińskich, kolejne 5,8 tys. pacjentów, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem, jest w trakcie diagnozowania. W całym kraju kwarantannie w warunkach szpitalnych i obserwacji w związku z podejrzeniem zakażenia zostało poddanych już ponad 30 tys. osób Pięć przypadków zachorowań potwierdzono również w Hongkongu, zaś w Makao – dwa. Prezydent Chin Xi Jinping określił sytuację jako poważną i zapewnił o podjęciu przez rząd wszelkich możliwych środków, by wyeliminować podróże do zarażonych rejonów, a także zgromadzenia publiczne.

Zachorowania stwierdzono również w Tajlandii, na Tajwanie, w Japonii, Korei Południowej, USA, Wietnamie, Singapurze, Malezji, Nepalu, Francji i Australii. W Stanach Zjednoczonych przypadki zachorowań zostały zarejestrowane w stanie Waszyngton, Chicago, południowej Kalifornii oraz w Arizonie. O pierwszym przypadku zachorowania poinformowała również Kanada.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę