Aż 11 pracowników szczecińskiego szpitala MSWiA zachorowało w ostatnim czasie na odrę. Z tego powodu w placówce obowiązuje zakaz przyjęć i odwiedzin. Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie pojawiła się ta choroba.

Łącznie na Pomorzu Zachodnim u 13 osób stwierdzono objawy odry, natomiast u jednej badania już potwierdziły zachorowanie na tę chorobę. Ponadto od wczoraj mówi się o kolejnych ośmiu osobach wykazujących stan zbliżony do zarażenia się odrą.

Najpoważniejsza sytuacja jest w szczecińskim szpitalu MSWiA, który sanepid określił „ogniskiem choroby”. Władze placówki w środę zdecydowały o wstrzymaniu przyjęć i odwiedzin. Podobne decyzje podjęły dwa szpitale kliniczne (na Pomorzanach i przy ul. Unii Lubelskiej) oraz szpital wojskowy przy ul. Piotra Skargi. Pewne ograniczenia wprowadzono również w szpitalu wojewódzkim przy ul. Arkońskiej. Jeden z przypadków zachorowania na odrę odnotowano też w szpitalu w Zdrojach. Pozostałe osoby z objawami tej choroby pochodzą ze Szczecina i Świnoujścia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę