Ubiegająca się o prezydenturę Małgorzata Kidawa-Błońska zyskuje zaufanie coraz większej grupy Polaków. W rankingu zaufania odrabia straty też kandydujący na prezydenta lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak wynika z sondażu IBRiS dla Onetu, szef ludowców po niemal roku wraca na trzecie miejsce i plasuje się zaraz za urzędującym prezydentem i premierem.

Prezydent Andrzej Duda otrzymał 45,4 proc. pozytywnych wskazań i jest to mniej o 2,3 pkt proc. niż w ostatnim badaniu sprzed miesiąca. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa natomiast 41,1 proc., co jest wynikiem gorszym niż w poprzednim badaniu o 2,1 pkt proc.

Na trzecim miejscu w zestawieniu, po rocznej przerwie, znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezesa PSL zaufaniem darzy 39,8 proc. respondentów. Jest to wzrost notowań szefa ludowców o 6,5 pkt proc.

Czwarte miejsce przypadło Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Kandydatka PO na prezydenta cieszy się zaufaniem 38,3 proc. badanych i notuje największy wzrost w zestawieniu – aż o 8,7 pkt proc. Jest to wyraźna zmiana trendu, ponieważ wicemarszałek Sejmu od listopada stale traciła punkty w rankingu zaufania.

Największy spadek w badaniu pracowni IBRiS odnotował prezes PiS. Jarosław Kaczyński, który był na trzeciej pozycji, obecnie jest na ósmym miejscu i ufa mu 28,1 proc. badanych, czyli o 6,1 pkt proc. mniej niż w ostatnim badaniu. Jest to najgorszy wynik prezesa PiS od wielu miesięcy. Ostatni raz tak słabe notowania Kaczyński miał w czerwcu 2018 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę