Rosyjski żołnierz
Facebook | Служба безпеки України

Od 24 lutego trwa wojna w Ukrainie. Wraz z każdym kolejnym dniem coraz więcej Rosjan wpada w ręce ukraińskich żołnierzy. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała, co jeńcy robią, aby ocalić swoje życie.

Wielu rosyjskich żołnierzy trafiło w ręce ukraińskich wojsk, stając się w ten sposób jeńcami wojennymi. Niejednokrotnie oznacza to dla nich lepsze rozwiązanie, niż mieli dalej walczyć w rodzimej armii.

SBU podaje, że ich dowódcy często chcą wygrać za wszelką cenę, nie patrząc na swoich podwładnych. – Rosyjscy żołnierze wracają do kraju martwi lub ciężko ranni – informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy w najnowszym wpisie.

Funkcjonariusze podali, że Rosjanie mogliby zakończyć wojnę tylko w jeden sposób. Powinno poddać się do niewoli, co zdarza im się robić coraz częściej i chętniej. – Teraz wydają się jeszcze bardziej chętni niż w pierwszych tygodniach – czytamy.

– Chcieliśmy opuścić jednostkę na własną rękę. Jednym słowem – wypowiedzieć umowę. Na to dowódca powiedział nam, że wyjdziemy tylko jako ładunek 200 lub 300. Jeśli spróbujemy uciec, wszystko zostanie zaminowane. A nasze własne punkty kontrolne będą do nas strzelać – mówił jeden z żołnierzy.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!