putin
fot. Pixabay

Polityk z Rosji Leonid Gozman napisał oświadczenie, w którym swoje słowa skierował do deputowanych z Federalnego Zgromadzenia Federacji Rosyjskiej. Domaga się od nich dymisji prezydenta Władimira Putina w trybie przewidzianym w konstytucji.

Leonid Gozman jest jednym z liderów partii Sojusz Sił Prawicowych. Wcześniej wiele razy sprzeciwiał się działaniom Putina, m.in. po aneksji Krymu w 2014 r. W 2018 r. postanowił wysłać list otwarty do prezydenta Rosji, w którym krytykował jego poczynania i wezwał do oddania władzy.

Teraz z kolei polityk skierował się do deputowanych z Federalnego Zgromadzenia Federacji Rosyjskiej. Domaga się od nich odsunięcia Putina od władzy na łamach zapisów w rosyjskiej konstytucji. „Domagam się, aby deputowani Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej rozpoczęli proces dymisji prezydenta Putina w trybie przewidzianym w konstytucji” – napisał w mediach społecznościowych.

Gozman uważa jednak, że na powodzenie dymisji rosyjskiego przywódcy są nikłe szanse, ale postanowił napisać oświadczenie, gdyż jest to jego obowiązek. „Nie zrobią tego, choć to ich obowiązek. A moim obowiązkiem jest się tego domagać” – zaznaczył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę