Rozbił kijem Matkę Boską! Katolicki symbol rozpadł się na kawałki! (WIDEO)

REKLAMA

Do skandalicznego czynu doszło w Otwocku (woj. mazowieckie). Wandal zniszczył długim kijem figurę Matki Boskiej. Symbol religii chrześcijańskiej rozpadł się na kawałki. Akt profanacji został zarejestrowany przez monitoring. Teraz sprawca jest poszukiwany przez policję.

Portal „Tygodnik Linia Otwocka” opublikował nagranie na portalu społecznościowym. Wynika z niego, że zniszczenie miało miejsce w sobotę 5 października chwilę po godzinie 18.00.

REKLAMA

Materiał wideo pokazuje osobę w kapturze wyciągającą długi kij i bezlitośnie okładającą figurę doszczętnie ją niszcząc. Następnie zakapturzony osobnik ucieka.

https://www.facebook.com/TygodnikLiniaOtwocka/videos/2864623846899790/?t=1

– Zajmujemy się tym aktem profanacji, aktem wandalizmu. Zniszczeniu uległa figura Matki Boskiej stojąca przy ulicy Warszawskiej, o wysokości 160 cm, stojąca na podeście. Będziemy analizować nagrania z monitoringu, być może na którymś z nich znalazł się wizerunek sprawcy – mówi w rozmowie z Fakt24 Daniel Niezdropa, rzecznik prasowy otwockiej policji.

REKLAMA

Figura pojawiła się w tym miejscu 1,5 roku temu. Postawił ją jeden z mieszkańców Otwocka, Piotr Paniec.

– Nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadzała rzeźba. Jestem oburzony, że w tak perfidny sposób ktoś prawdopodobnie zaplanował zniszczenie figury Matki Bożej. Rzeźby nie da się skleić w jedną całość – poinformował mężczyzna „Tygodnik Linia Otwocka”.

Zaznaczył, że kiedyś już figura została zniszczona. – Jednak ilekroć będzie niszczona, ja będą ustawiał w tym miejscu kolejną – mówi pan Piotr.

Za taki akt wandalizmu sprawca może pójść do więzienia nawet na pięć lat.

Udostępnij: