Rozbił kijem Matkę Boską! Katolicki symbol rozpadł się na kawałki! (WIDEO)

Do skandalicznego czynu doszło w Otwocku (woj. mazowieckie). Wandal zniszczył długim kijem figurę Matki Boskiej. Symbol religii chrześcijańskiej rozpadł się na kawałki. Akt profanacji został zarejestrowany przez monitoring. Teraz sprawca jest poszukiwany przez policję.

Portal „Tygodnik Linia Otwocka” opublikował nagranie na portalu społecznościowym. Wynika z niego, że zniszczenie miało miejsce w sobotę 5 października chwilę po godzinie 18.00.

Materiał wideo pokazuje osobę w kapturze wyciągającą długi kij i bezlitośnie okładającą figurę doszczętnie ją niszcząc. Następnie zakapturzony osobnik ucieka.

CHULIGAN ROZTRZASKAŁ FIGURĘ MATKI BOŻEJ

CHULIGAN ROZTRZASKAŁ FIGURĘ MATKI BOŻEJMieszkańcy są zbulwersowani. W sobotę, 5 października około godz. 19 jakiś chuligan zniszczył figurę Matki Bożej, która stała przy ul. Warszawskiej na wysokości ul. Dłuskiego w Otwocku. Akt wandalizmu zarejestrował monitoring. Sprawa została zgłoszona na policjęTygodnik Linia OtwockaFigura Matki Bożej została poświęcona w Częstochowie. – Przywiozłem ją do Otwocka ponad 1,5 roku temu – mówi Piotr Paniec, mieszkaniec Otwocka. – Nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadzała rzeźba. Jestem oburzony, że w tak perfidny sposób ktoś prawdopodobnie zaplanował zniszczenie figury Matki Bożej. Rzeźby nie da się skleić w jedną całość. Jednak ilekroć będzie niszczona, ja będą ustawiał w tym miejscu kolejną – podkreśla pan Piotr. To już druga dewastacja sakralnej rzeźby w tym miejscu. I dodaje, że tym razem akt wandalizmy zarejestrowały kamery.Wszystkie osoby, które wiedzą coś na temat sprawcy dewastacji, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod nr tel. 604 12 13. Wandalowi grozi nie tylko kara więzienia, ale również będzie musiał pokryć wyrządzone szkodyWięcej na ten temat w “Linii Otwockiej” w poniedziałek, 14 października. (aj)

Opublikowany przez Tygodnik Linia Otwocka Poniedziałek, 7 października 2019

– Zajmujemy się tym aktem profanacji, aktem wandalizmu. Zniszczeniu uległa figura Matki Boskiej stojąca przy ulicy Warszawskiej, o wysokości 160 cm, stojąca na podeście. Będziemy analizować nagrania z monitoringu, być może na którymś z nich znalazł się wizerunek sprawcy – mówi w rozmowie z Fakt24 Daniel Niezdropa, rzecznik prasowy otwockiej policji.

Figura pojawiła się w tym miejscu 1,5 roku temu. Postawił ją jeden z mieszkańców Otwocka, Piotr Paniec.

– Nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadzała rzeźba. Jestem oburzony, że w tak perfidny sposób ktoś prawdopodobnie zaplanował zniszczenie figury Matki Bożej. Rzeźby nie da się skleić w jedną całość – poinformował mężczyzna „Tygodnik Linia Otwocka”.

Zaznaczył, że kiedyś już figura została zniszczona. – Jednak ilekroć będzie niszczona, ja będą ustawiał w tym miejscu kolejną – mówi pan Piotr.

Za taki akt wandalizmu sprawca może pójść do więzienia nawet na pięć lat.

Komentarze

Czytaj także:  PILNE. Potężna eksplozja w centrum miasta! (WIDEO)
Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.