Rozenek oskarża Jakiego o rozdawanie alkoholu na spotkaniu wyborczym! Sprawą zajmą się organy ścigania!

REKLAMA

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Warszawy Andrzej Rozenek zapowiedział, że złoży zawiadomienie o możliwości złamania prawa przez ubiegającego się o fotel włodarza stolicy z Patryka Jakiego ze Zjednoczonej Prawicy. Jak twierdzi Rozenek, Jaki na spotkaniu wyborczym rozdawał piwo.

– Jeszcze dzisiaj moi prawnicy złożą zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez pana Patryka Jakiego w związku z nielegalnym rozdawaniem alkoholu podczas kampanii wyborczej – zapowiedział w piątek kandydat SLD na konferencji prasowej. Wyjaśnił przy tym, że zgodnie z przepisami Kodeksu wyborczego podawanie alkoholu w ramach agitacji wyborczej podlega grzywnie od 5 do 50 tysięcy złotych.

REKLAMA

W czwartek Andrzej Rozenek napisał na Twitterze, komentując całe zajście: „To jest jawne i bezczelne łamanie prawa! Bezprawie i Niesprawiedliwość. Tak powinien się nazywać PiS!”. Polityk na potwierdzenie zasadności swoich zarzutów zamieścił też wideo z październikowego spotkania Patryka Jakiego i Piotra Guziała, kandydata na wiceprezydenta stolicy, z wyborcami w warszawskim klubie Hybrydy.

– Zapraszamy na piwo, kto z państwa chce, również wodę, prawda, mamy tam, i inne – zachęca Jaki na nagraniu. Wypicie piwa oferuje też Guział: – Zapraszamy was do godziny 20 na soft napoje – cola, woda, fanta, sprite, no i to przysłowiowe piwo, bo po pracy też się i piwo należy. Zapraszamy serdecznie w imieniu Patryka Jakiego i Hybryd – mówi.

Udostępnij: