Profesor Krzysztof Kawęcki nie jest już prezesem Prawicy Rzeczypospolitej. Jak poinformowała Lidia-Sankowska-Grabczuk, zarząd główny tej partii podjął decyzję o jego zawieszeniu w prawach przynależności Prawicy RP.

Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej partii wynika, że Kawęckiego odwołano ze względu na jego „brak wsparcia oraz działania utrudniające prowadzenie kampanii wyborczej kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego”.

„Ta decyzja to wynik różnic w postrzeganiu kierunków rozwoju Prawicy. Ja opowiadam się za kierunkiem chrześcijańsko-narodowym, inna część Prawicy za współpracą z Kukiz’15”, oświadczył Kawęcki na Twitterze.

Były prezes potwierdził fakt odwołania w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Podkreślił, że w partii doszło do rozłamu. Teraz Kawęcki i inni popierający go działacze Prawicy RP, będą tworzyć nowy ruch o charakterze chrześcijańsko-narodowym. W nowej inicjatywie miałby się m.in. znaleźć związany z Radiem Maryja Ruch Prawdziwa Europa. Kawęcki poinformował o tym na antenie toruńskiej rozgłośni. – Wraz z kolegami z Prawicy Rzeczypospolitej będziemy brali udział w realizacji nowego projektu, oczywiście poza Prawicą RP, ponieważ honor nie pozwala mi trwać w takim zawieszeniu, podjętym decyzją zarządu partii – powiedział.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę