Rozpędzał auto i wjeżdżał w swoich znajomych. 29-latek w areszcie

Mieszkaniec Mosiny w Wielkopolsce próbował zabić pięć osób samochodem
fot. Pixabay

29-letni mężczyzna z Mosiny próbował zamordować pięcioro swoich znajomych. Wsiadł do swojego Audi, a potem kolejno uderzał rozpędzonym pojazdem w bezbronne ofiary. Atak miał być wynikiem wcześniejszej kłótni, do której doszło pomiędzy nim, a poszkodowanymi. Lokalne media donoszą o dokonaniu przez policję zatrzymania 29-latka.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w piątek, 8 marca, w podpoznańskiej miejscowości Pecna. Grupa znajomych zebrała się tam, aby coś przedyskutować. W pewnym momencie zwykłe spotkane przerodziło się w masakrę. Obecny na miejscu 29-latek wściekł się, wsiadł do swojego Audi, a potem z impetem wjechał w swoich znajomych.

Na tym nie skończył. Po potrąceniu kilku osób sprawca zawrócił, a potem jeszcze bardziej rozpędził swoje auto, próbując powtórnie uderzyć ofiary, które rzuciły się do desperackiej ucieczki. Sytuacja została zarejestrowana przez kamery monitoringu. Łącznie poszkodowanych zostało pięcioro ludzi. Po incydencie 29-latek uciekł z miejsca zdarzenia.

REKLAMA

29-latek z Mosiny próbował zabić autem piątkę swoich znajomych. Dwukrotnie rozpędzał się i wjeżdżał w grupę osób

Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwania 29-latka, który – jak się okazało – nie uciekł daleko. Mężczyzna schronił się w swoim domu. Wcześnie był notowany za kilka poważnych przestępstw.

„Mężczyzna był odpowiedzialny za kradzież, włamanie, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu z naruszaniem zakazów sądowych i inne przestępstwa” – czytamy na lokalnym portalu „wielkopolskamagazyn.pl”.

REKLAMA

29-latek został zatrzymany, a materiał dowodowy przedłożony prokuratorowi. Na podstawie zgromadzonych dowodów – w tym nagrania z monitoringu – mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa pięciu osób.

W czasie zdarzenia 29-latek nie był pod wpływem alkoholu. Policjanci pobrali jednak próbkę krwi, aby stwierdzić, czy mężczyzna nie zażywał wcześniej innych środków odurzających.

Podziel się: