Rozrzutność czy odpowiedni upominek? Pamiątka po wizycie Kuchcińskiego na Litwie kosztuje aż 750 zł

Opinie odnośnie powstania kosztownej okolicznościowej pamiątki są zróżnicowane. Jedni twierdzą, że to „skandaliczna rozrzutność” a inni, że „bardziej odpowiedni upominek niż notes”. Chodzi o album ze zdjęciami wydany z okazji wizyty marszałka Sejmu na Litwie. Za jedną sztukę takiego albumu trzeba było zapłacić aż 750 zł, przy czym wydano zaledwie 12 egzemplarzy.

Czytaj także:  Podczas strajku kobiet mężczyzna wyciągnął do protestujących broń! (WIDEO)

Pełna nazwa albumu pamiątkowego, który wydało Wydawnictwo Sejmowe brzmi: „Wizyta na Litwie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marka Kuchcińskiego z okazji 630. rocznicy chrztu Litwy: 26 września 2017”. Dziennik Rzeczpospolita napisał, że jest to właśnie z uwagi na ograniczone wydanie (12 sztuk) unikat.

Kosztujący 750 zł album ma wymiary – 26 na 36 cm i liczy 40 stron. Na druk przeznaczono 5 tys. zł, a wykonanie projektu kosztowało 4 tys. zł. Wewnątrz zobaczyć można głównie fotografie Kuchcińskiego, a także jego wypowiedzi. Jak jednak mówi sam autor tekstu, osobiście wydawnictwa nie widział.

W trakcie wizyty na Litwie marszałek rozmawiał z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem. Był także w Sejmie Republiki Litewskiej i na cmentarzu Na Rossie, polskiej nekropolii narodowej.