Rozrzutność czy odpowiedni upominek? Pamiątka po wizycie Kuchcińskiego na Litwie kosztuje aż 750 zł

REKLAMA

Opinie odnośnie powstania kosztownej okolicznościowej pamiątki są zróżnicowane. Jedni twierdzą, że to „skandaliczna rozrzutność” a inni, że „bardziej odpowiedni upominek niż notes”. Chodzi o album ze zdjęciami wydany z okazji wizyty marszałka Sejmu na Litwie. Za jedną sztukę takiego albumu trzeba było zapłacić aż 750 zł, przy czym wydano zaledwie 12 egzemplarzy.

Pełna nazwa albumu pamiątkowego, który wydało Wydawnictwo Sejmowe brzmi: „Wizyta na Litwie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marka Kuchcińskiego z okazji 630. rocznicy chrztu Litwy: 26 września 2017”. Dziennik Rzeczpospolita napisał, że jest to właśnie z uwagi na ograniczone wydanie (12 sztuk) unikat.

REKLAMA

Kosztujący 750 zł album ma wymiary – 26 na 36 cm i liczy 40 stron. Na druk przeznaczono 5 tys. zł, a wykonanie projektu kosztowało 4 tys. zł. Wewnątrz zobaczyć można głównie fotografie Kuchcińskiego, a także jego wypowiedzi. Jak jednak mówi sam autor tekstu, osobiście wydawnictwa nie widział.

W trakcie wizyty na Litwie marszałek rozmawiał z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem. Był także w Sejmie Republiki Litewskiej i na cmentarzu Na Rossie, polskiej nekropolii narodowej.

Udostępnij: