Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk odniósł się na Twitterze do wydanej właśnie książki „Sienkiewicz z nami”. Jej autorem jest Bartłomiej Sienkiewicz, prawnuk słynnego pisarza. Niewinny i pozbawiony politycznych odniesień wpis Tuska spotkał się z falą wielkiego i obrzydliwego hejtu ze strony przeciwników byłego premiera i opozycji.

„»Sienkiewicz z nami«, czyli Bartłomiej o Henryku. Ważna książka, świetnie napisana, gorzka i optymistyczna zarazem. Geny pradziadka”, zrecenzował Tusk książkę Bartłomieja Sienkiewicza, który w czasach jego premierostwa był ministrem spraw wewnętrznych i koordynatorem służb specjalnych.

https://twitter.com/Pawe74790585/status/1162240674655162370

Po wpisie Tuska na Twitterze natychmiast posypały się inwektywy. Przypomniano mu m.in. kłamliwą i wymyśloną przez Jacka Kurskiego na potrzeby kampanii wyborczej PiS historię o „dziadku z Wehrmachtu”.

„Pańskie niemieckie geny aż za bardzo dały o sobie znać. A nienawiść do Polski i Polaków wyssał Pan z mlekiem matki”, zaatakowała polityka PO internautka Marysia Barylska.

„.ty kanalio..już nigdy nie nie wracaj do Polski…niemiecki psie”, napisał na TT użytkownik Adam Bujak.

Przeciwko hejtowi w stosunku do Tuska wystąpiło bardzo wielu użytkowników Twittera. Aleksandra przypominała słowa Kurskiego, obecnego prezesa telewizji publicznej, który przyznał w rozmowie prywatnej, że historia z dziadkiem Tuska była fałszem wymyślonym na potrzeby kampanii PiS, ale „naród jest głupi, ciemny i uwierzy”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę