Rydzyk będzie bronił praw chrześcijan. Dostanie miliony od Ministerstwa Sprawiedliwości

Fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka dostanie do 2023 roku kolejne kilka milionów złotych od rządu PiS, a ściślej z nadzorowanego przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze z niego – które w teorii miały wspierać ofiary przestępstw – zasilały już wcześniej inne tzw. dzieła toruńskiego redemptorysty, w tym Telewizję Trwam.

Obecnie środki z Funduszu zostaną przeznaczone na prowadzenie przez o. Rydzyka  Centrum Obrony Praw Chrześcijan, które działalność rozpoczęło w maju 2020 roku. Według informacji portalu OKO.press będzie to najprawdopodobniej 7 milionów złotych. Na tyle bowiem Lux Veritatis wyceniła działania COPC. Jak podaje OKO.press, do 19 sierpnia na konto organizacji wpłynął już ponad milion złotych.

Czytaj także:  Kowalski: Polska na członkostwie w UE straciła finansowo
 

Nie są te pierwsze pieniądze, które Centrum otrzymało z Funduszu Solidarności. W ramach wcześniejszej dotacji do o. Rydzyka trafiło 14 milionów złotych w tamach V konkursu na „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości na lata 2020–2023” z przeznaczeniem na „obronę wiary i moralności”.

   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS