Fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka dostanie do 2023 roku kolejne kilka milionów złotych od rządu PiS, a ściślej z nadzorowanego przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze z niego – które w teorii miały wspierać ofiary przestępstw – zasilały już wcześniej inne tzw. dzieła toruńskiego redemptorysty, w tym Telewizję Trwam.

Obecnie środki z Funduszu zostaną przeznaczone na prowadzenie przez o. Rydzyka  Centrum Obrony Praw Chrześcijan, które działalność rozpoczęło w maju 2020 roku. Według informacji portalu OKO.press będzie to najprawdopodobniej 7 milionów złotych. Na tyle bowiem Lux Veritatis wyceniła działania COPC. Jak podaje OKO.press, do 19 sierpnia na konto organizacji wpłynął już ponad milion złotych.

Nie są te pierwsze pieniądze, które Centrum otrzymało z Funduszu Solidarności. W ramach wcześniejszej dotacji do o. Rydzyka trafiło 14 milionów złotych w tamach V konkursu na „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości na lata 2020–2023” z przeznaczeniem na „obronę wiary i moralności”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat