Ojciec Tadeusz Rydzyk twierdzi, że w Polsce celowo zapomina się o Janie Pawle II. Przypomniał o setnej rocznicy narodzin Jana Pawła II ubolewając przy tym, że bardziej niż dziedzictwo papieża ludzi ekscytują studia genderowe.

O. Tadeusz Rydzyk stwierdził, że „w naszych czasach jest jakieś zaprzeczenie rozumu”. Słowa te padły w trakcie wystąpienia w założonej przez siebie Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w trakcie odbywającej się konferencji „Perspektywy dla polskiego rolnictwa”. Jak podaje portal o2.pl pamięć o Janie Pawle II jest wymazywana. A na uczelniach otwiera się studia genderowe, które są zdaniem ojca Rydzyka „wprowadzaniem w nienormalność”.

Jednocześnie, w trakcie konferencji duchowny zauważył, że „bez Pana Boga nic nie będzie”. Mówiąc do słuchaczy podkreślał, że „przyświeca nam wiara, rozum, ojczyzna”. Wspominał również swoje rozmowy z różnymi ludźmi, między innymi na temat przestępców. Na pytanie ojca Rydzyka „Jak można do tego dojść, do takiej perfidii?” rozmówca odpowiedział, wskazując jako przyczynę pieniądze i „chucie”. Ludzie żyją bowiem obecnie chwilą, liczą się tylko wrażenia. Kończąc wypowiedź, ojciec Tadeusz Rydzyk podziękował zgromadzonym za przybycie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę