Fot. Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska, Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe/Flickr.com/Public domain

Rząd Mateusza Morawieckiego ponownie wsparł wielomilionową kwotą ojca Tadeusza Rydzyka. Pod koniec roku toruńskiemu redemptoryście przekazano 60 milionów złotych na jedną z wystaw w  toruńskim Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.  Ekipa PiS nie była jednak równie hojna dla Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, które na 227. Nową Wystawę Główną otrzymało z budżetu państwa wsparcie w wysokości 1230000 zł.

Kolejna już pomoc finansowa dla o. Rydzyka została zawarta w opublikowanym 28 grudnia 2020 roku rozporządzeniu Rady Ministrów sprawie wydatków budżetu państwa, które w roku 2020 nie wygasają z upływem roku budżetowego. Widnieje w nim m.in. pozycja dotycząca wsparcia dla muzeum, które z o. Rydzykiem powiązane jest poprzez fundację Lex Veritas.

Zgodnie z rządowym dokumentem 60 mln zł zostało przeznaczone na „opracowanie założeń i kompleksową realizację wystawy stałej do Muzeum”. Tym samym wsparcie finansowe ze strony PiS dla związanej z o. Rydzykiem instytucji wyniosło już prawie 120 mln zł.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat