W Polsce są równi i równiejsi. Rząd szczodrą ręką daje nasze, czyli wszystkich podatników, pieniądze o. Tadeuszowi Rydzykowi. Dyrektorowi Radia Maryja władza podarowała w tych dniach kolejne około 800 tysięcy złotych. Tym razem na… zwalczanie przestępczości. Od października 2015 roku na imperium zakonnika z Torunia wpłynęło łącznie aż 40 milionów złotych z publicznych pieniędzy.

Władza nie dla każdego jest jednak taka hojna. Sejm w piątek odrzucił większością głosów Prawa i Sprawiedliwości projekt ustawy Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zakładał jednorazowe wsparcie osób z najniższymi emeryturami.

To miałoby być takie 500 plus na święta dla najuboższych seniorów. Partia rządząca jednak zamiast się nad sytuacją najbiedniejszych pochylić i przyznać ten jednorazowy dodatek, zarzuciła ludowcom populizm. Politycy PiS oraz minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, zaczęli im wypominać, że mogli to przecież zrobić przez osiem lat rządów.

Nie pomogły argumenty posła PSL Mieczysława Kasprzaka, który podkreślał, że szczególnie zimą, w okresie przedświątecznym, emeryci z najniższymi świadczeniami nie mają za co godnie żyć.

– Niech każdy przed głosowaniem zamknie oczy i zrobi sobie taki rachunek sumienia: 850 złotych, przeżyję, czy nie przeżyję miesiąc – mówił Kasprzak.

Politycy z PSL twierdzą, że PiS wróci do pomysłu 500 plus dla emerytów, ale dopiero przed wyborami, gdy partia Kaczyńskiego będzie zabiegać o ich głosy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę