Wczorajsze ataki terrorystyczne, które zebrały krwawe żniwo w Hiszpanii, skłoniły polityków PiS do poruszenia kolejny raz tematu polityki migracyjnej. Tragiczne wydarzenia z udziałem zamachowców wydają się umacniać argumenty partii rządzącej.

Wiceszef MON Michał Dworczyk stwierdził w rozmowie z dziennikarzami: – To, że w Polsce jest bezpiecznie, jest między innymi wynikiem konsekwentnej polityki rządu.

– Nie sposób zamykać oczy na to, że mamy poważny problem w Europie z napływem nielegalnych emigrantów. Rząd PiS obecnie stoi na stanowisku i będzie nadal stał, niezależnie od działań polityków europejskich i KE, że podstawowym obowiązkiem rządu RP jest dbanie o bezpieczeństwo obywatel.

Wrzucił także kamyczek do unijnego ogródka: – Mam nadzieję, że te dramatyczne wydarzenia też będą takim momentem refleksji niektórych urzędników KE i polityków UE do tego, żeby zweryfikować swoje pomysły na politykę migracyjną i przymusową relokację.

Do sprawy ostatnich wydarzeń w Hiszpanii odniósł się też po posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak: – Nie ma rekomendacji w zakresie wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce w odniesieniu do zagrożeń terrorystycznych. Robimy wszystko, aby Polacy byli bezpieczni. Służby są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę