– Nowy rok będziemy rozpoczynać w kondycji bojowej, bo te trzy lata były czasem szeregu trudnych starć. Właściwie tych starć być może było nieco za dużo. Będziemy się starali unikać niepotrzebnych konfliktów – powiedział w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Polityk zaznaczył, że ewentualna przegrana Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych w 2019 roku zniweczyłaby dotychczasowe wysiłki rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

– Porażka wyborcza sprawiłaby, że kamień na kamieniu nie pozostałby po tych zmianach, które wprowadziliśmy – stwierdził Gowin.

W rozmowie prowadzonej przez Marcina Fijołka została poruszona także kwestia podatków i propozycji rządzących dla klasy średniej. I tu padła ze strony wicepremiera Gowina zaskakująca deklaracja.

– Zmniejszenie podatków to jest coś, co zdecydowanie popieram. Po Nowym Roku zabierze w tej sprawie głos premier Morawiecki. Analizujemy bardzo intensywnie stan finansów i rzeczywiście w rządzie coraz częstsze są głosy, że po fazie, w której transferowaliśmy duże kwoty do tych grup społecznych, które walczyły z biedą, to być może teraz przyszedł czas na klasę średnią i generalne obniżenie podatków. Albo jeżeli chodzi o koszty pracy, albo w jakimś innym obszarze. Nie chcę wypowiadać się o szczegółach, bo polityka jest grą zespołową i taki komunikat powinien wyjść z ust samego premiera – zapowiedział gość telewizji wPolsce.pl.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!