Szefowa Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Elżbieta Rafalska wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim uczestniczyła w niedzielę w Puławach w podsumowaniu 3-lecia programu 500 plus.

– Do tej pory z budżetu państwa na program „Rodzina 500 plus” przeznaczyliśmy 67 mld złotych. Ze świadczenia korzysta 3,6 mln dzieci – poinformowała Rafalska. – Od 1 lipca bieżącego roku wszystkie dzieci do 18 roku życia objęte będą świadczeniem 500 plus – dodała.

– Pamiętam jak ten program raczkował, stawał na nogi, osiągał swoje efekty. Dzisiaj widzimy, że życie polskich rodzin zupełnie się zmieniło od momentu wprowadzenia tego najbardziej przełomowego programu po transformacji w Polsce – mówiła minister Rafalska. Podkreśliła, że rząd PiS przeznaczył na politykę prorodzinną więcej niż jakikolwiek rząd do tej pory.

Program „Rodzina 500 plus” wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) pieniądze można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę