Rząd otwiera parki i lasy. Morawiecki: To dla zdrowia psychicznego ludzi!

REKLAMA

– Od 20 kwietnia przystępujemy do nowego etapu, stopniowego zdejmowania obostrzeń – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej.

W pierwszym etapie zmian, które wchodzą w życie 20 kwietnia znowu otwarte mają zostać lasy i parki, z wyłączeniem placów zabaw. – Nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreacji. To dla zwiększenia komfortu zdrowia psychicznego ludzi – mówił premier podczas briefingu.

REKLAMA

Jak podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w mediach społecznościowych, zmienione zostaną również zasady dotyczące przemieszczania się osób niepełnoletnich. Przez ostatnie kilka tygodni nastolatkowie poniżej 18 roku życia nie mogli wychodzić sami z domu. Od 20 kwietnia osoby powyżej 13. roku życia będą mogły same poruszać się poza domem.

Z kolei jeśli chodzi o możliwość brania udziału w nabożeństwach, to według ostatnich obostrzeń w kościele mogło znajdować się tylko pięć osób, poza duchownym odprawiającym mszę. Teraz liczba wiernych będzie zależeć od wielkości świątyni. Będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni.

Wprowadzone zostaną także nowe zasady w handlu i usługach – wcześniej w sklepie mogły znajdować się maksymalnie 3 osoby na jedną kasę. Teraz w sklepach poniżej 100 m2 będą mogły znajdować się maksymalnie 4 osoby na jedną kasę, a w większych sklepach (powyżej 100 m2) będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: