Fot. Facebook.com/pisorgpl

W środę odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Ogłoszone zostało znoszenie panujących obostrzeń. Zmiany wejdą w życie już od 1 marca.

Już na samym początku konferencji prasowej Morawiecki zapowiedział, że większość obostrzeń zostanie zniesiona. Obowiązywać będą jednak wciąż maseczki w komunikacji miejskiej i innych przestrzeniach zamkniętych, takich jak sklepy.

– Znosimy większość obostrzeń. Nadal będzie obowiązywało noszenie maseczek w przestrzeni publicznej w komunikacji miejskiej i w sklepach. Przywracamy normalną pracę w urzędach – mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji.

– Po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące i znieść restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy – dodawał.

– Sytuacja, z jaką mamy do czynienia, charakteryzuje się tym, że cały czas mamy tendencję spadkową. Trend spadkowy jest bardzo silny – podsumował z kolei Adam Niedzielski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę