Ceny żywności idą ostro w górę. Propaganda sukcesu uprawiana przez PiS i jego polityczne satelity ma jednak przekonać, że partia Jarosława Kaczyńskiego zapewniła wszystkim dobrobyt. Zbigniew Gryglas, poseł Porozumienia Jarosława Gowina wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy,  oświadczył w telewizji internetowej „W Polsce”, że za rządów PiS Polakom żyje się znakomicie.

Gryglas w swoim występie odniósł się m.in. do programu 500+ i uspokajał, że nie zostanie on zlikwidowany, gdyż jest „programem strategicznym, przywracającym polskim rodzinom godność”.

Podkreślił też, że dzięki PiS oraz rządom Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego  – wbrew twierdzeniom opozycji – ludzie mają coraz lepiej, a ich portfele są pełne.

–  Kilka dni temu na forum europejskim był prezentowany raport dotyczący poziomu cen w różnych krajach. Polska jest jednym z najtańszych krajów. Ceny usług, produktów są bardzo niskie – przekonywał.

Tezy Gryglasa obalił zastępca burmistrza warszawskiej dzielnicy Wilanów Bartosz Wiśniakowski. Jak podkreślił, „ceny żywności galopują”. Chodzi m.in. o mięso, warzywa, cukier i chleb. Tendencję tę potwierdza nawet Główny Urząd Statystyczny.

Z kolei poseł PO Michał Szczerba podkreślił, że „Drożyzna to poważny problem dla seniorów. Dane GUS pokazują wzrost cen niektórych produktów żywnościowych w ciągu roku nawet o ponad 100 proc.!”. Zaapelował też do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o wyciągnięcie z zamrażarki projektów Platformy, które zapewnią wzrost dochodów emerytów.

Oburzenia wypowiedzią posła Porozumienia nie kryli również internauci.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę