Rząd USA wznawia wykonywanie kary śmierci!

Amerykański prokurator generalny William P. Barr poinformował w czwartek, że rząd federalny wznowi wykonywanie kary śmierci. Uśmierconych zostanie pięciu więźniów, którzy zostali skazani na morderstwa popełnione ze szczególnym okrucieństwem. Egzekucje odbędą się w zakładzie karnym Terre Haute w stanie Indiana.

W Stanach Zjednoczonych kara śmierci jest dopuszczalna w federalnym systemie sądownictwa. Ostatnią egzekucję wykonano  w 2003 roku, potem ich zaprzestano. Urzędnicy nie mogli dojść do porozumienia, jak uśmiercać więźniów, by było to jak najmniej bolesne dla skazanego. Zgodnie z prawem federalnym egzekucja może się odbywać wyłącznie poprzez podanie specjalnego zastrzyku.

Czytaj także:  Krwawa kara dla nastolatków! Obetną im cztery palce!

Wyroki śmierci mają zostać wykonane do końca roku. Skazanym, zamiast stosowanych do tej pory trzech substancji, zostanie wstrzyknięty pentobarbital. Jest on stosowany w małych dawkach jako środek uspokajający w wielu krajach, w tym w Polsce.

W tej chwili na wykonanie kary śmierci czeka w  amerykańskich więzieniach federalnych jedna kobieta oraz 62 mężczyzn, w tym m.in. skazany na zamach bombowy w Bostonie Dżochar Carnajew.

Czytaj także:  Zabił i poćwiartował dwie dziewczynki! Policja szuka zwyrodnialca

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.