Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapytany we wtorek na antenie Radia Wrocław, czy w Polsce zostanie wprowadzony lockdown, powiedział, że wciąż jest to „realny scenariusz”.

– Na szczęście w ostatnim tygodniu mieliśmy lekkie wypłaszczenie i stabilizację, jeśli chodzi o liczbę dziennych zachorowań – stwierdził polityk i zastrzegł, że nie oznacza to wcale zniesienia obostrzeń czy zażegnania konieczności wprowadzenia narodowej kwarantanny. – To po pierwsze jest zbyt krótki czas, po drugie zbyt chwiejna jest ta stabilizacja, abyśmy mogli się cieszyć na zapas. Musimy cały czas utrzymywać samodyscyplinę, musimy przestrzegać przepisów, by ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii – mówił Dworczyk.

Jednocześnie dodał, że wprowadzane do tej pory obostrzenia „zaczynają powoli działać”. – Czy do lockdownu dojdzie, czy nie, to zależy w największej mierze od nas wszystkich, od tego jak przestrzegamy przepisów, jak zachowujemy dystans, jak stosujemy środki bezpieczeństwa – podkreślił szef KPRM.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę