„Rząd znów okazał nam pogardę”. Hartwich zapowiada na 25 września protest rodziców osób niepełnosprawnych!

REKLAMA

Rodzice dorosłych osób niepełnosprawnych domagają się zniesienia kryterium dochodowego przy wypłacie 500 plus dla swoich dzieci. – Rząd znów okazał nam pogardę – powiedziała Wirtualnej Polsce Iwona Hartwich, która kandyduje do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

Hartwich poinformowała na Facebooku o planowanym proteście rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Demonstracja odbędzie się jeszcze przed wyborami, w środę 25 września przed Kancelarią Premiera przy alejach Ujazdowskich w Warszawie. Rozpocznie się o godz. 12.00.

REKLAMA

„Ten protest będzie przeciw okradaniu niepełnosprawnych osób w Polsce przez rząd PiS. Protest będzie polityczny, bo przecież każdy sprzeciw wobec władzy taki właśnie jest! My jako rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych osób nie godzimy się na kryterium dochodowe, które przez rząd PIS zostało nałożone do dodatku 500 zł. Nie zgadzamy się na jawną niesprawiedliwość i dyskryminację osób z niepełnosprawnościami”, napisała na Facebooku Hartwich.

– Domagamy się, aby dodatek 500 plus był wypłacany bez kryterium dochodowego oraz żeby został połączony z rentą socjalną i razem wypłacany. Tylko wtedy mamy gwarancję wypłacania tych pieniędzy – wyjaśniła w rozmowie Wirtualną Polską Iwona Hartwich.

Renta socjalna to pieniądze przyznawane dorosłym osobom, które są całkowicie niezdolne do pracy. Wynosi w tej chwili 1100 zł brutto.

REKLAMA

https://www.facebook.com/iwona.hartwich/posts/1120328921497307

Udostępnij: