Rodzice dorosłych osób niepełnosprawnych domagają się zniesienia kryterium dochodowego przy wypłacie 500 plus dla swoich dzieci. – Rząd znów okazał nam pogardę – powiedziała Wirtualnej Polsce Iwona Hartwich, która kandyduje do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

Hartwich poinformowała na Facebooku o planowanym proteście rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Demonstracja odbędzie się jeszcze przed wyborami, w środę 25 września przed Kancelarią Premiera przy alejach Ujazdowskich w Warszawie. Rozpocznie się o godz. 12.00.

„Ten protest będzie przeciw okradaniu niepełnosprawnych osób w Polsce przez rząd PiS. Protest będzie polityczny, bo przecież każdy sprzeciw wobec władzy taki właśnie jest! My jako rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych osób nie godzimy się na kryterium dochodowe, które przez rząd PIS zostało nałożone do dodatku 500 zł. Nie zgadzamy się na jawną niesprawiedliwość i dyskryminację osób z niepełnosprawnościami”, napisała na Facebooku Hartwich.

– Domagamy się, aby dodatek 500 plus był wypłacany bez kryterium dochodowego oraz żeby został połączony z rentą socjalną i razem wypłacany. Tylko wtedy mamy gwarancję wypłacania tych pieniędzy – wyjaśniła w rozmowie Wirtualną Polską Iwona Hartwich.

Renta socjalna to pieniądze przyznawane dorosłym osobom, które są całkowicie niezdolne do pracy. Wynosi w tej chwili 1100 zł brutto.

https://www.facebook.com/iwona.hartwich/posts/1120328921497307


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę