– Jeśli rzeczywiście tak jest, że rząd, premier, najpierw jeden, potem premier Kopacz wiedzieli o tych lukach, o tym, że VAT ucieka i nie przeprowadzili działań, które by nadzorowały w należyty sposób; i jeśli komisja – a wierzę, że dokonała tego w sposób rzetelny – znalazła takie dowody, to jest powód do postawienia takiej tezy – powiedziała w piątek w TVP rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska, odnosząc się do raportu końcowego komisji śledczej ds. VAT, w którym stwierdzono, że Donald Tusk i Ewa Kopacz powinni zostać postawieni przed Trybunałem Stanu.

Słowa rzeczniczki wywołały burzę w mediach społecznościowych. Popierający opozycję użytkownicy Twittera zarzucają w swoich komentarzach Annie Marii Żukowskiej niewiarygodność i domagają się od szefa SLD jej zdymisjonowania.

Sama Żukowska przeprosiła za swoją wypowiedź. „Nie mam i moja partia nie ma do efektów pracy tej komisji zaufania i nie popieram stawiania Donalda Tuska oraz innych osób przed Trybunałem Stanu. Przepraszam za błąd”, napisała w sobotę na Facebooku, komentując swoje wystąpienie w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP.

https://www.facebook.com/annamaria.zukowska/posts/10215747180934234

Do sprawy odniósł się też lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Wypowiedź rzeczniczki partii określił jako „powiedzenie głupoty” i podkreślił, że politycy lewicy mają prawo do popełniania błędów, ale potrafią też za nie przeprosić.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę