Jak poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek, – „Poza jedną osobą, z którą nie ma kontaktu i trzema, które nie są czynnymi politykami – nagrody zostały zwrócone”. O kogo chodzi? Podała nazwiska Bartosza Kownackiego, Anny Streżyńskiej, Pawła Szałamachy i Dawid Jackiewicza.

– Wszystkie osoby które są czynnymi politykami, które są w parlamencie, przekazały te Pieniądze, poza osobami które już w polityce nie są. Poza Bartoszem Kownackim z którym nie ma kontaktu, są to trzy osoby – podaje rzecznik. Zaznaczyła, że chodzi właśnie o byłą minister cyfryzacji Annę Streżyńską, byłego ministra finansów Pawła Szałamachę i byłego ministra skarbu państwa Dawida Jackiewicza.

– Jestem przekonana, że informacje, które zostały nam przekazane są wiarygodne. Jestem też przekonana, że jeśli zwrócicie się do Caritasu, to taką informację dostaniecie. (…) Poza jedną osobą, z którą nie ma kontaktu i trzema, które nie są czynnymi politykami – nagrody zostały zwrócone – informuje Mazurek.

Powiedziała też dziennikarzom, że to, iż nie ma informacji o zwrocie nagrody Kownackiego, nie znaczy, że kwoty nie przekazał na konto fundacji Caritas.

Jak się okazuje, do tych słów były sekretarz stanu w MON odniósł się szybko. – Bardzo mi przykro, że pani Beata Mazurek tak powiedziała. Byłem na wyjeździe zagranicznym. Ja się z takimi rzeczami nie obnoszę. Pieniądze zostały przelane. – mówił Kownacki w rozmowie z wPolityce.pl.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna