fot. Пресс-служба Президента России | CC BY 4.0

Tego nikt się nie spodziewał. Rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow wystąpił w wywiadzie dla telewizji „Sky News”. W czasie wywiadu zadano mu – z perspektywy rosyjskiej władzy – bardzo niewygodne pytanie. Pieskow przyznał, że to dla Rosji ogromny problem i wielka tragedia.

W wywiadzie dla „Sky News” Pieskow przyznaje, że straty Rosjan na Ukrainie są duże. Na nagraniu z wywiadu widać, jak ciężko przeszło to rzecznikowi prezydenta Federacji Rosyjskiej przez gardło.

„Odnotowaliśmy znaczące straty wojsk i to dla nas ogromna tragedia” – powiedział rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow w rozmowie ze „Sky News”.

Pieskow zaprzeczył jednocześnie, jakoby Rosja miała cokolwiek wspólnego ze zbrodniami, do których doszło w Buczy. Zdjęcia, które zszokowały świat opisał jako „dobrze przygotowaną insynuację, nic więcej”. Dodał, że żyjemy w dobie kłamstw i fake-newsów.

Wojna może się zakończyć już w najbliższych dniach? Pod pewnymi warunkami

Wojna na Ukrainie trwa już 43. dzień. Inwazja wojsk Rosyjskich na niepodległą Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. W wywiadzie dla brytyjskiej telewizji informacyjnej Dmitrij Pieskow zdradził, kiedy jego zdaniem może zakończyć się wojna na Ukrainie, przez Rosjan nazywana „operacją specjalną”. Według niego, wojna może zakończyć się… już w najbliższych dniach.

„Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach operacja ta albo osiągnie swoje cele, albo dokończymy ją poprzez negocjacje między delegacją rosyjską i ukraińską” – powiedział Pieskow.

Zaznaczył, że jego zdaniem konflikt można zakończyć w drodze negocjacji, ale będzie to zależało od stanowiska delegacji ukraińskiej, a także od „gotowości do zaakceptowania warunków Rosji”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę