Rzepliński o prezydencie Dudzie: Przez ponad 4 lata albo łamał konstytucję, albo kłamał

– Polska dzisiaj jest niszczona przez trąd – powiedział w czwartek w programie „Rzecz o polityce” były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. – Reżim Kaczyńskiego ukradł mi 30 lat pracy dla Rzeczypospolitej. Reżim Jaruzelskiego – osiem – zauważył.

   

Rozmowa z red. Jackiem Nizinkiewiczem odbyła się przed czwartkowym  przyjęciem ślubowania przez prezydenta Andrzeja Dudę od Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza zgłoszonych przez PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Zdaniem Rzeplińskiego „zaprzysiężenie tych osób, a nie sędziów wybranych zgodnie z konstytucją, będzie pogwałceniem konstytucji”. Były prezes TK podkreślił, że Pawłowicz i Piotrowicz są „specjalistami od destrukcji i antykonstytucyjnych działań w procesach ustawodawczych”, zaś Pawłowicz „4 lata temu zasłynęła niszczeniem TK”.

   

Rzepliński niezwykle surowo ocenił prezydenta Andrzeja Dudę. – To, co robił ponad 4 lata to albo łamał konstytucję, albo kłamał, albo za pieniądze podatników jeździł po Polsce. Nie jest arcybiskupem czy papieżem, który z każdą parafią się spotyka, to nie było zadanie prezydenta. Nic nie zrobił jako prezydent – stwierdził.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News