Rzeszów zalany. Groźna woda w dwóch powiatach!

To efekt intensywnych opadów deszczu – droga na odcinku Kolbuszowa-Rzeszów była całkowicie zablokowana od rana do godz. 17.40 w środę. Policja kierowała samochody na objazdy. W miejscowości Podborze pod Mielcem trzeba było ewakuować jedną rodzinę.

O utrudnieniach poinformowała w środę rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Droga krajowa nr 9 na odcinku Kolbuszowa-Rzeszów była całkowicie zablokowana, bo nagromadziła się na niej woda. Policja kierowała samochody na objazdy. Strażacy przepompowywali wodę. Utrudnienia potrwały aż do godz. 17.40.

Czytaj także:  Prezes PiS ukarał 15 zbuntowanych posłów

Jak informuje podkarpacka policja, zablokowana była droga krajowa nr 9 w Kolbuszowej Dolnej na ul. Tarnobrzeskiej. Nieprzejezdna, na kilku odcinkach, była także droga wojewódzka nr 875 relacji Kolbuszowa-Mielec. Problemy były również na drodze nr 987 relacji Kolbuszowa-Sędziszów Małopolski na odcinku ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej.

Jak informuje Marcin Betleja, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, sytuacja trochę już się ustabilizowała w powiatach jasielskim i dębickim. – Najgorzej jest teraz w powiatach kolbuszowskim i mieleckim. Strażacy do północy podejmowali 400 interwencji. Od północy do rana w środę jest ich już 200 – wylicza Betleja. W powiecie kolbuszowskim trzeba było ewakuować trzy rodziny. W powiecie mieleckim, w miejscowości Podborze, ewakuowana została dzisiaj jedna rodzina.

Czytaj także:  Odwołanie Ziobry przesądzone? PiS ma już jego następcę

Strażacy udrożniają przydrożne rowy, wypompowują wodę z piwnic i garaży. W środę przed południem wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała, że w powiatach mieleckim i kolbuszowskim podtopionych zostało 300 domów.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.