Rzuć okiem na 1 szczegół. Pranie poduszki w pralce nie skończy się klęską

wkładanie poduszki do pralki
fot. screen Youtube / Abbotts At Home – DIY

Poduszki praktycznie każdej nocy mają styczność z różnymi nieczystościami. Mnóstwo osób uważa, że samo wypranie poszewki załatwi sprawę. Niestety, nie do końca. Pranie wkładów poduszek również jest ważne, bo wpływa na higienę snu i samopoczucie. Jak prać poduszki syntetyczne, z pierza i dekoracyjne, by ich nie zniszczyć? Sprawdź!

Poduszka syntetyczna. Najbezpieczniejszy sposób prania

Tego typu poduszki wypełniono lateksem, gąbką lub innymi materiałami syntetycznymi. 90% modeli można odświeżać w pralce, ale trzeba ustawić cykl dla delikatnych włókien.
Ponadto, chcąc ochronić poduszkę przed utratą kształtu i jakości, warto zerknąć na metkę dołączoną przez producenta. Na ogół wyroby tego rodzaju należy prać w temp. 40-60°C.
Wskazane jest zastosowanie łagodnego płynu i unikanie wirowania, które może pogorszyć „konstrukcję” poduszki.

Poduszki z pierza

Ich wypełnienie stanową pierze bądź pióra połączone z puchem, więc mając takie poduszki trzeba obchodzić się z nimi w szczególny sposób. Nim upierzesz je w pralce lub ręcznie, oceń, z jakiego typu puchu stworzono poduchy i jak trzeba je odświeżać. Koniecznie rzuć okiem na metkę – to właśnie z niej odczytasz m.in. w jakiej temperaturze prać wyrób.

Poduszka dekoracyjna

Ich pokrowca nie da się zdjąć i fachowcy radzą, by prać je ręczne, aby ich nie zniszczyć.
Nalej trochę letniej wody do sporego pojemnika i dodaj do niej środek czyszczący. Zanurz w kąpieli poduchę i precyzyjnie ją czyść, a potem opłucz. Odciśnij płyn, ale staraj się nie tłamsić jej zbyt mocno, ponieważ może się zniekształcić.

W dodatku, zanim umieścisz poduszkę w bębnie, dobrze się jej przyjrzyj i poszukaj ewentualnych dziur. Jeśli są, to zrezygnuj z automatycznego prania. Poza tym nie używaj ostrych detergentów i artykułów, które obficie się pienią. Wykorzystaj łagodne płyny do prania. Pamiętaj, aby nie suszyć poduszek mechanicznie, bo mogą ulec zniszczeniu.

Czytaj też: Kup w aptece za 2 zł i dodaj 3 łyżki do prania. Ręczniki będą super miękkie i puszyste

Podziel się: