Rzucasz palenie

Rzucasz palenie, bo postanowiłeś tak w Nowy Rok? Pewnie zastanawiasz się nad sposobami, które pomogą choć trochę zniwelować objawy głodu nikotynowego. Przychodzimy z pomocą! Poznaj roślinę, która pomoże Ci zniwelować objawy tego nałogu.

Palenie papierosów to najbardziej popularne uzależnienie wśród ludzi. Jest szkodliwe dla naszego organizmu. Ale dla niektórych,  uwolnienie się od tego nałogu wymaga naprawdę dużego wysiłku psychicznego i silnej woli.

Co sprawia, że chce nam się palić? 

Rzucasz palenie

Nikotyna. Niezwykle uzależnia i sprawia, że organizm chce jej więcej. Wniosek jest prosty – im więcej papierosów palisz, tym więcej potrzebujesz nikotyny.

Kiedy nasz organizm nie dostanie tego, czego chce, to już właśnie wtedy zaczynasz odczuwać niemały dyskomfort. Morze brzmi to komicznie, ale w tym czasie będziesz tak rozdrażniony i spragniony nikotyny, że mógłbyś nawet zabić za jednego papierosa. Tak właśnie wygląda faza odstawienia.

Zmiana nawyków i przyzwyczajenie się do niepalenia jest niesamowicie trudne i wymaga wiele czasu, determinacji i wysiłku.

Objawy fizyczne powinny zmniejszać się po tygodniu lecz pragnienie będzie towarzyszyć Ci jeszcze przez długi czas. Na szczęście jest sposób, aby zniwelować choć odrobinę te nieprzyjemne objawy. Tym genialnym sposobem jest…stewia!

Rzucasz palenie? Stewia pomoże Ci zniwelować uczucie głodu

Rzucasz palenie

Stewia zaliczana jest do chryzantem, które naturalnie występują w Paragwaju i Brazylii. Stosowana jest jako środek słodzący. Według niemieckich badań wynika, że ta roślina może pomóc w rzuceniu palenia.

Stewia blokuje sygnały „uczucia głodu” nikotynowego, które są przekazywane do mózgu. Dzięki temu nie będziesz odczuwać nikotynowego pragnienia. Próbujesz rzucić palenie?  Krople ze stewii mogą Ci w tym pomóc. Zażywaj je bezpośrednio na język jeśli poczujesz silną chęć na papierosa. Ten sposób zapewnia niemal błyskawiczny efekt w postaci zmniejszenia głodu.


Najlepiej stosować stewię w formie ciekłej – krople lub w proszku.

Możesz kupić ją tutaj w najlepszej cenie


Roślina ma też działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, redukuje nadciśnienie tętnicze i wspomaga w leczeniu cukrzycy typu 2, dlatego wpływa na nasz organizm bardzo pozytywnie. W dodatku działa odmładzająco i przeciwtrądzikowo.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę