„Są jakieś granice mówienia nieprawdy”. TVN 24 przerywa transmisję konferencji Ziobry

Fot. Facebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się do decyzji Komisji Europejskiej ws. nałożenia kar finansowych na Polskę. Transmisję konferencji lidera Solidarnej Polski przerwała stacja TVN24 i wyemitowała komentarz do słów ministra. W rozmowie z „Wirtualną Polską” incydent skomentował poseł PO Tomasz Siemoniak.

REKLAMA

– Uważam, że jeżeli minister Ziobro wyraża nawet najbardziej absurdalne opinie, to niech je wyraża – widzowie niech to oceniają. Ale jeśli opowiada nieprawdę, to niech to dziennikarze weryfikują. Żadna telewizja nie ma obowiązku transmitowania w całości konferencji. Dobrze, że w tym przypadku tak zrobiono. Są jakieś granice opowiadania nieprawdy – ocenił dla „Wirtualnej Polski” Siemoniak.

– Słowa ministra Ziobry są absurdalne. Chyba nie rozumie, co znaczy wojna hybrydowa. Jesteśmy członkiem UE, Unią rządzi Rada Europejska, gdzie jest premier polskiego rządu. Więc de facto Ziobro atakuje swojego szefa – dodał polityk PO.

REKLAMA

Ziobro przed przerwaniem konferencji oświadczył, że „wtorkowa decyzja zakomunikowana przez jednego z komisarzy jest kolejnym przejawem agresji Komisji Europejskiej wobec Polski, próbą ograniczenia naszej suwerenności i zamachu na polski porządek prawny”.

Udostępnij: