Fot. Facebook.com/Jaroslaw.Sachajko.K15

Poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko wraz z liderem tego ugrupowania Pawłem Kukizem poparł PiS w głosowaniach nad tzw. lex TVN oraz nad reasumpcją przegranego przez partię Jarosława Kaczyńskiego głosowania nad odroczeniem środowego posiedzenia Sejmu. W czwartek w wywiadzie udzielonym portalowi niezalezna.pl frontalnie zaatakował opozycję parlamentarną.

Sachajko oświadczył, że głosowanie nad ustawą medialną, która może spowodować usunięcie kanału TVN24 z polskiego rynku medialnego, „czarno na białym pokazało, na czym komu zależy”.

– Opozycja totalna pokazała się z najgorszej strony, najgorszych hejterów, jacy w ogóle mogą być – podkreślił. – Te niecenzuralne, chamskie słowa, jakie padały w kierunku Pawła Kukiza oraz mnie, nawet się nie nadają do powtórzenia. To były słowa, które w społeczeństwie wzbudzają agresję. I wczoraj mieliśmy już fizyczny atak na jednego z posłów – powiedział parlamentarzysta.

Znany publicysta Tomasz Piątek już po poparciu PiS przez Sachajkę i Kukiza przypomniał związki tego pierwszego z reżimem białoruskiego prezydenta Alaksandra Łukaszenki, w tym sprawowanie funkcji wiceszefa Stowarzyszenia Polska-Białoruś.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę