REKLAMA

Mirosław N
Fot. Facebook

W marcu 2022 roku ks. Mirosław N. został skazany na trzy lata więzienia za molestowanie seksualnego 14-letniego chłopca. Sąd drugiej instancji skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia, nawet pomimo przyznania się do winy. Teraz wiadomo, jaka zapadła decyzja.

REKLAMA

Po raz pierwszy informacje o tej bulwersującej sprawie opublikował serwis OKO.press. Zdarzenie miało miejsce latem 2016 roku, kiedy to nastoletni uczestnik obozu poskarżył się na zachowanie księdza Mirosława N.

Zeznania chłopaka były wstrząsające. Okazało się, że duchowny „objął chłopca, przytulił i zaczął całować w usta”, co miało miejsce kilkukrotnie. Kuria białostocka w związku z tym wszczęła postępowanie wyjaśniające i poinformowała o sprawie prokuraturę w Augustowie.

REKLAMA

– Mówił w rozmowach, że się siebie przestraszył, że przeszedł badania, które stwierdziły, że ma z tym problem. Był na terapii, wyjeżdżał na rekolekcje i odmawiał za Pawła i za nas mszę – relacjonował zeznania matki chłopca OKO.press.

Sąd skazał go na trzy lata więzienia. Duchowny domagał się uniewinnienia, po czym Sąd Rejonowy w Augustowie złagodził karę do dwóch lat. Oprócz dwóch lat więzienia ksiądz Mirosław N. ma zapłacić pokrzywdzonemu 30 tys. zł odszkodowania oraz przez 10 lat nie będzie mógł pracować ani przebywać w pobliżu małoletnich. Wyrok jest prawomocny.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA