REKLAMA

REKLAMA

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz wypowiedział się na temat zasług Lecha Kaczyńskiego dla Polski. Okazją stała się dziesiąta rocznica pogrzebu pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 roku.

Sakiewicz uznał, że Lech Kaczyński był „mężem stanu”, jak również „miał wizję odbudowy Polskie niepodległej, silnego państwa”. – Ta wizja de facto jest realizowana dzisiaj – stwierdził, nawiązując do rządów PiS.

REKLAMA

Zdaniem redaktora naczelnego „GP”, gdyby nie Lech Kaczyński, to Polska nie radziłaby sobie tak doskonale z obecną pandemią koronawirusa i nie odnosiłaby wielkich sukcesów gospodarczych.

– Dzięki temu, że mieliśmy Lecha Kaczyńskiego mamy dzisiaj państwo, które jest lepiej przygotowane na kryzysy, jest lepiej przygotowane na takie problemy, które nas spotykają i spotykają cały świat – oznajmił. – Dlaczego Polska radzi sobie lepiej? Bo Polacy doświadczyli wielkiego cierpienia, wielkich trudności, ale mieli też wytyczoną drogę jak sobie z nimi radzić poprzez wieki poprzez swoich wielkich przywódców również poprzez Lecha Kaczyńskiego – ocenił Sakiewicz.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA