Sakiewicz: Dzięki wielkiemu przywódcy Lechowi Kaczyńskiemu Polska jest świetnie przygotowana na pandemię koronawirusa

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz wypowiedział się na temat zasług Lecha Kaczyńskiego dla Polski. Okazją stała się dziesiąta rocznica pogrzebu pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 roku.

   

Sakiewicz uznał, że Lech Kaczyński był „mężem stanu”, jak również „miał wizję odbudowy Polskie niepodległej, silnego państwa”. – Ta wizja de facto jest realizowana dzisiaj – stwierdził, nawiązując do rządów PiS.

Zdaniem redaktora naczelnego „GP”, gdyby nie Lech Kaczyński, to Polska nie radziłaby sobie tak doskonale z obecną pandemią koronawirusa i nie odnosiłaby wielkich sukcesów gospodarczych.

   

– Dzięki temu, że mieliśmy Lecha Kaczyńskiego mamy dzisiaj państwo, które jest lepiej przygotowane na kryzysy, jest lepiej przygotowane na takie problemy, które nas spotykają i spotykają cały świat – oznajmił. – Dlaczego Polska radzi sobie lepiej? Bo Polacy doświadczyli wielkiego cierpienia, wielkich trudności, ale mieli też wytyczoną drogę jak sobie z nimi radzić poprzez wieki poprzez swoich wielkich przywódców również poprzez Lecha Kaczyńskiego – ocenił Sakiewicz.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News