Spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Matteo Salvini przebiegło bardzo pozytywnie. Minister Spraw Wewnętrznych Włoch ma nadzieję na kolejne rozmowy.

– Rozpoczęliśmy wymianę poglądów na temat przyszłej współpracy w nowym Parlamencie Europejskim. W pełni popieramy rządy narodowe – mówił Matteo Salvini.

Według niego spotkanie było bardzo pozytywne, długie i konkretne. – Rozmawialiśmy na temat Europy przyszłości, na temat tego, jak nadać sens marzeniu europejskiemu, które zostało stłamszone przez biurokrację w ostatnich latach – mówił wicepremier i minister MSW Włoch.

Salvini wspomniał także o wspólnym pakcie Europy. – Nie ma jeszcze konkretnego produktu. W rządzie włoskim funkcjonują różne rozwiązania. Polska mogłaby podjąć decyzję, czy się z tym zgadza, czy nie. Będziemy nad tym pracować przez kolejne dni – powiedział wicepremier. Salvini podkreślił, że im więcej państw będzie chciało dołączyć do paktu. tym lepiej. Podkreślił także, że jest zadowolony z tego pierwszego spotkania i ma nadzieję, że będą kolejne. – Polska jest ważnym partnerem zarówno politycznym, jak i gospodarczym. Przez lata te stosunki były ignorowane – podkreślił Matteo Salvini.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę