Pod Opolem w Gogolinie w niedzielę znaleziono ciała kobiety i mężczyzny. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach stwierdził, że jest to zapewne przypadek samobójstwa rozszerzonego. Radio Opole z kolei podało, że na życie targnęło małżeństwo – 53-letnia lekarka i 57-letni optyk.

Patrol policyjny znalazł ciała w czasie jednej z interwencji około 14:50. Policja pod nadzorem prokuratury będzie teraz wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

– Są też policjanci z Opola, którzy przyjechali do pomocy. Na miejscu pracują też policyjni technicy, którzy zabezpieczają ślady w związku z ujawnionymi zwłokami. Jeżeli chodzi o okoliczności związane ze śmiercią mieszkańców Gogolina, na tę chwilę mogę powiedzieć tylko tyle, że prawdopodobnie doszło do sytuacji, która jest określana jako samobójstwo rozszerzone – informuje aspirant sztabowy Jarosław Waligóra, oficer prasowy krapkowickiej policji.

Z uwagi na dobro śledztwa, policja nie podała informacji dotyczących rodzaju obrażeń. Są jednak nieoficjalne przecieki, które mówią, że kobieta była duszona. Sprawa jest tym bardziej szokująca, że zmarli byli dobrze znani w miejscowej społeczności. Kobieta miała własną praktykę lekarską, a jej mąż był optykiem.

Informacja ta powinna być przestrogą dla każdej osoby, która nie jest w dobrej kondycji psychicznej. Zawsze w takiej sytuacji możemy się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK). Punkty takie są zlokalizowane w każdym mieście. Tam udzielona będzie pomoc psychologiczna, prawna i materialna. W ramach tej pomocy są również oferowane noclegownie, a pomoc jest darmowa. Nie musimy także być ubezpieczeni.

Jeśli ktoś ma myśli samobójcze, zawsze można odwiedzić szpital psychiatryczny, gdzie również się nie wymaga ubezpieczenia zdrowotnego. W przypadku poważnej sytuacji, lekarz ma obowiązek przyjąć nas od razu.

Dostępny jest także bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży. To nr: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 12.00-02.00). Dorosłym oferowane jest całodobowe Centrum Wsparcia pod numerem: 800 70 22 22 i na stronie: liniawsparcia.pl 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę