Samochód z prezydenckiej kolumny potrącił dziecko na pasach!

REKLAMA

Wypadek miał miejsce w Oświęcimiu. Doszło do niego dziś po południu na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego oraz Słowackiego. Kolumna prezydencka wjeżdżała do miasta na zaplanowane spotkanie. Wiadomo, że chłopiec wbiegł wprost pod jadący samochód z kolumny rządowej. Jak mówi rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, samochód, który poruszał się w kolumnie, potrącił malucha bardzo delikatnie. Do zdarzenia doszło na pasach.

Służba Ochrony Państwa poinformowała, że kolumna rządowa zwolniła przed pasami, widząc chłopca przejeżdżającego na hulajnodze. Kiedy samochody ruszyły, na pasy wbiegł drugi chłopiec. To właśnie ten dziewięciolatek został potrącony. Odbił się od drzwi trzeciego auta. Potrącony chłopiec zaczął uciekać, jednak zatrzymała go policja.

REKLAMA

– Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, sprawdził, czy wszystko jest dobrze. Wezwaliśmy od razu karetkę, karetka przyjechała – poinformował Błażej Spychalski w wywiadzie dla TVN24. Rzecznik prezydenta zapewnił, że chłopiec nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Po badaniach okazało się, że dziecko ma jedynie stłuczone kolano.

Prezydent osobiście w godzinach wieczornych odwiedził potrąconego chłopca i jego rodzinę.

REKLAMA