Jacek Saryusz-Wolski udostępnił w mediach społecznościowych grafikę, na której porównano szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska do Adolfa Hitlera. Wpis eurodeputowanego PiS wywołał falę krytyki.

Porównanie byłego polskiego premiera do największego, obok Stalina, zbrodniarza w historii ludzkości spotkało się z oburzeniem polityków, dziennikarzy i anonimowych internautów.

Zamieszczony w piątek przez Saryusz-Wolskiego od razu wywołał burzę. Mimo że eurodeputowany usunął post półtorej godziny po opublikowaniu, w sieci wciąż krąży jego screen i pojawiają się wciąż nowe komentarze, w których internauci na polityku PiS nie zostawiają suchej nitki. Do odosobnionych nie należą przy tym opinie, że Donald Tusk powinien Jacka Saryusz-Wolskiego podać do sądu.

„Rozumiem, gdyby coś takiego podawał dalej jakiś zwykły, tłiterowy kibol (przez co nie byłoby to ani trochę mądrzejsze). Ale JSW? Naprawdę chcemy sprowadzać dyskusję do takich chwytów?”, napisał publicysta tygodnika „Do Rzeczy” Łukasz Warzecha.

„Saryusz-Wolski jest obecnie najlepszym, wręcz klinicznym, przykładam, jak destrukcyjnie na umysł wpływa choroba zwana PiS”, oceniła na Twitterze Jolanta Cz. z EU.

Do wpisu polityka PiS odniósł się także Lech Wałęsa. „Pokażmy wszystkim w Europie polskiego eurodeputowanego Jacka Saryusza-Wolskiego, który cytuje osobę, która porównuje przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska do Hitlera. To jest niedopuszczalne”. Takiej treści post w języku angielskim zamieścił na Twitterze były prezydent i rozesłał go do europejskich polityków.

https://twitter.com/PresidentWalesa/status/1137273649516429312

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat