W czasie sobotniej konferencji prasowej w siedzibie PiS wicepremier Jacek Sasin i zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel mówili o stosowaniu – w ich ocenie – „fake newsów” w kampanii wyborczej przez polityków PO. – Opozycja funduje nam – ale przede wszystkim Polakom – kampanię, która ma być kampanią fake newsów, fałszywych informacji, dyskusji o faktach, które nie miały miejsca, które wykrzywiają rzeczywistość – oświadczył Sasin.

Polityk PiS ocenił, że rozpowszechnianie przez opozycję fake newsów ma odwracać uwagę Polaków od dyskusji nad programami. Zdaniem Sasina uprawianie takiej propagandy przez środowisko związane z Platformą może spowodować, „że nie będziemy rozmawiać o tym, co ważne, o tym, co może wpływać na rzeczywistość”. – Zamiast tego w kampanii zarzuca się konkurentom politycznym wypowiedzi, poglądy, których oni nie mają. To nie jest dobra droga – ocenił.

https://twitter.com/ArekJurczynski/status/1162663531289948160

Jacek Sasin zaapelował do liderów PO, a w szczególności do szefa Platformy Grzegorza Schetyny, by „zakończył haniebną praktykę uderzania w Polaków fałszywymi informacjami”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę