Sasin: Banaś się bardzo Polsce zasłużył

Wicepremier Jacek Sasin gościł w czwartek w programie Jacka Nizinkiewicza „Rzecz o polityce”. Polityk PiS wypowiedział się między innymi na temat prezesa NIK Mariana Banasia, który po wyemitowaniu we wrześniu przez TVN reportażu „Pancerny Marian i pokoje na godziny” jest niezmiennie w centrum zainteresowania opinii publicznej.

– Banaś się bardzo Polsce zasłużył, niezależnie od kłopotów, które ma dzisiaj – oświadczył Sasin i wyznał: – Głosowałem za nim i się tego nie wstydzę.

Czytaj także:  Ksiądz Isakowicz-Zaleski: Chodzenie do kościoła bez maseczek to grzech

W ocenie ministra aktywów państwowych „to, że dzisiaj ma [Marian Banaś – red.] kłopoty, nie przekreśla jego dokonań jako twórcy Krajowej Administracji Skarbowej”.

– Atakują go dzisiaj osoby, które dopuściły do tego, że 260 miliardów złotych polski budżet stracił – powiedział wicepremier Sasin o Banasiu i dodał: – Powinien ustąpić i oczyścić się z zarzutów jako osoba prywatna, a nie prezes NIK-u.

Czytaj także:  Trzaskowski o debacie w Końskich: To miał być lincz z podstawionymi ludźmi

https://twitter.com/olkaan3/status/1204863970663944197

Zdaniem polityka PiS za to, że wciąż nie doszło do odwołania szefa Najwyższej Izby Kontroli, ponoszą odpowiedzialność politycy opozycji parlamentarnej.

– Dzisiaj opozycja będzie odpowiadała za to, że Marian Banaś będzie w dalszym ciągu prezesem NIK-u, a nie PiS. My proponujemy, usiądźmy razem, rozmawiajmy, jak tę sprawę rozwiązać, opozycja mówi „nie” – ubolewał Jacek Sasin.

Czytaj także:  Morawiecki: Nie będzie tolerancji dla łamania prawa i agresji

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.