Były premier Donald Tusk skomentował na Twitterze rezygnację ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i jego wyjazd na urlop do ogarniętej pandemią koronawirusa Hiszpanii. Zdjęcia polityka na prywatnym jachcie u wybrzeży wyspy Fuerteventura opublikował „Super Express”.

Do sprawy odniósł się Tusk. „Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji”, napisał ironicznie w mediach społecznościowych.

Przewodniczącemu Europejskiej Partii Ludowej odpowiedział na Twitterze wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który oskarżył Tuska o stosowanie „zarazy hejtu”.

„Donald Tusk strofuje ministra Szumowskiego – za urlop na łódce w towarzystwie własnych znajomych. To Pan opuścił tonącą Platformę udając się na saksy. Ale to Szumowski po wakacjach wraca do praktyki lekarskiej i ratowania ludzi”, zwrócił się do Tuska Sasin. „Panu po RE zostało szkodzenie i zaraza hejtu. Dno!”, oświadczył polityk PiS.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat