Fot.Facebook.com/jacek.sasin.1

Jacek Sasin oskarżył opozycję, że chce – tak jak próbowała zrobić to w 2015 roku – sprowadzić do Polski tysiące uchodźców.

– W tym kryzysie UE przyznaje nam rację, niestety niczego nie nauczyła się polska opozycja, cały czas utrzymuje stanowisko, które miała w 2015 roku – znowu chce zalać Polskę uchodźcami, ale my do tego nie dopuścimy – oświadczył minister aktywów państwowych w TVP.

Sasin podkreślił, że prowadzona przez Łukaszenkę akcja sprowadzania migrantów na granicę z Polską i ich próby przedostania się na teren naszego kraju sprawiają, że „zagrożeni są Polska i Polacy”, a państwu może grozić „destabilizacja”.

– Wszyscy w Polsce, którzy nie rozumieją tego zagrożenia, działają na szkodę Polski i w interesie  Łukaszenki – ocenił wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego.

– Działania polityków opozycji w ostatnich dniach, takie jak próba przekroczenia granicy z Białorusią, ataki na polskie wojsko i Straż Graniczną, to jest jeden wielki skandal. Niezależnie od tego, kto dokonuje bezprawnych działań, reakcja państwa musi być ostra – zapowiedział szef resortu aktywów państwowych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę