Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w radiowych „Sygnałach Dnia” w mocnych słowach skrytykował Platformę Obywatelską. Polityk PiS oświadczył, że wprowadzenie w życie propozycji partii Grzegorza Schetyny mogłoby doprowadzić do zablokowania takich programów jak 500 plus czy 13. emerytura.

Za szczególnie szkodliwy pomysł PO Sasin uznaje decentralizację państwa i wzmocnienie samorządów. – To jest koncepcja niezwykle niebezpieczna dla polskiego państwa. Ja nie wiem, dlaczego Platforma Obywatelska tak uparcie walczy z polskim państwem i chce to polskie państwo zniszczyć, rozczłonkować, zdecentralizować, to jest sposób na takie rozbicie dzielnicowe i my jako PiS nigdy się na to nie zgodzimy – powiedział polityk PiS.

W ocenie Jacka Sasina złym rozwiązaniem byłoby również przekazywanie lokalnym władzom wszystkich wpływów z podatków dochodowych, które proponuje opowiadająca się za silnym samorządem PO.

– Sam pomysł oddania całych dochodów z PIT-ów samorządom (…) jest pomysłem wycofania się władz rządowych z programów społecznych, bo nie będzie na nie pieniędzy, nie będzie pieniędzy na 500 plus, na 13. emeryturę, kiedy te pieniądze z budżetu państwa trafią do samorządów i to w sytuacji, kiedy mamy przekonanie, że te pieniądze w samorządach są nie zawsze dobrze wydawane – stwierdził Sasin.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę