Fot.Twitter.com/MAPGOVPL

Wicepremier Jacek Sasin podczas poniedziałkowej debaty „PRACODAWCA PRO FAMILIA – co to oznacza w praktyce?” zachwalał osiągnięcia PiS w polityce prorodzinnej i społecznej.

– Rządząc od 6 lat, my, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica, postawiliśmy rodzinę i politykę prorodzinną, wsparcie dla rodzin, w centrum naszej polityki, w centrum naszego programu, który konsekwentnie realizujemy – oświadczył minister aktywów państwowych.

– Fundamentem państwa są silne rodziny – mówił Sasin, dodając, że polityka społeczna prowadzona przez partię Jarosława Kaczyńskiego wynika również „z kalkulacji biznesowej”. Zgodnie z nią „zadowolony pracownik, który nie jest sfrustrowany, który wie, że może się czuć bezpiecznie, może się w pełni realizować w miejscu pracy i nie musi wybierać pomiędzy pracą a rodziną”, jest bardziej wydajny i bardziej zaangażowany w pracę.

Szef resortu aktywów państwowych podkreślił, że spółki Skarbu Państwa bardzo aktywnie zaangażowały się w politykę prorodzinną. Jako przykład podał PGNiG, „która jest pierwszą spółką, która zainwestowała i buduje przedszkole dla dzieci swoich pracowników”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!