Sasin: Tusk stanie przed Trybunałem Stanu!

– Donald Tusk absolutnie powinien stanąć przed Trybunałem Stanu – powiedział wicepremier Jacek Sasin z PiS w programie „Onet Opinie”.

Według polityka partii rządzącej „nie może być tak, że 260 mld zł jest wyprowadzanych z budżetu, ukradzione wszystkim obywatelom i nikt nie jest winny”. – Tych przestępców dzisiaj łapiemy, wsadzamy ich do więzień, natomiast w sensie politycznym odpowiedzialni są premierzy i ministrowie finansów. Jeśli Trybunał Stanu ma ogóle jakiś sens w Polsce i dalej ma istnieć, to w tym przypadku uzasadnienie jest jak największe – podkreślił Sasin.

Czytaj także:  Trzaskowski: Awaria w „Czajce” to sytuacja naturalna

Komentując skandal z szefem NIK Marianem Banasiem, który wynajmował kamienicę w hotelu, w którym działały  „pokoje na godzinę”, Sasin stwierdził, że kariera Banasia „predestynowała go do tego, żeby prezesem NIK-u mógł zostać”. – Ostatnie 4 lata niezwykle odważna walka z mafiami VAT-owkimi skuteczna i trzeba powiedzieć, że Marian Banaś stanął na wysokości zadania – zauważył, podkreślając, że nikt nie może zarzucić PiS, że „chroni swoich”.

Czytaj także:  Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem

Komentarze