Wicepremier Jacek Sasin zapewnił w TVP, że wybory korespondencyjne są bezpieczną formą głosowania, a Poczta Polska już przygotowuje się do ich przeprowadzenia.

W ocenie ministra aktywów państwowych głosowanie korespondencyjne „w podobny sposób jak wyjście do sklepu czy przyjęcie przesyłki” nie stanowi zagrożenia dla zdrowia obywateli.

– Przecież poczta działa, firmy kurierskie również. Mamy do czynienia z rozkwitem zakupów przez internet – stwierdził wicepremier Sasin. – Stworzyliśmy taki system wyborczy, który pozwala z jednej strony przeprowadzić te demokratyczne procedury zapisane w konstytucji, których nie mamy możliwości, ani chęci odwoływać. Demokracja musi działać również w sytuacjach kryzysowych – oświadczył.

Polityk PiS nawiązał przy okazji do nowych regulacji, które będą obowiązywać od czwartku 16 kwietnia. – Z jednej strony będzie to obowiązek zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej. Z drugiej strony chcemy, by szły one z parze z pewnym poluzowaniem obostrzeń, które dotychczas były stosowane, szczególnie jeśli chodzi o handel, usługi – zadeklarował Sasin.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę