Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki zabrał głos w sprawie przyszłorocznych wyborów prezydenckich. W ocenie polityka nie należy skupiać się na tym, jakiego kandydata lub kandydatkę wskaże Koalicja Obywatelska, która jest największym opozycyjnym ugrupowaniem, gdyż liderem całej opozycji jest obecnie i tak szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Dla dobra Polski nie warto poświęcać tak wiele czasu na przepychanki prezydenckie w Koalicji Obywatelskiej, niekwestionowanym liderem opozycji jest Władysław Kosiniak-Kamysz, lider EPP w Polsce. W trybie prawyborów czy wewnętrznej akceptacji WKK będzie najpoważniejszym kandydatem w nadchodzących wyborach prezydenckich”, napisał Sawicki na Twitterze.

Komentarz ludowca wywołał falę krytyki w sieci.

„Mieć 30 posłów i uznawać się są lidera opozycji. Lewica ma 49 posłów i nie cwaniakuje jak wy. Panie Sawicki, ministrze rolnictwa, 30 nie jest równe 134. Tyle udało się wprowadzić posłów największej formacji opozycyjnej w Polsce. A liderem KO póki to jest G. Schetyna”, odpowiedział Sawickiemu użytkownik Bartosz H.

„Marek. Zjedz snickersa”, skwitował wpis posła PSL lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

„WKK nie ma szans z żadnym politykiem KO, z żadnym. PSL od PO dzieli przepaść, Panie Sawicki. Pilnujcie swoich 3 (słownie: trzech) senatorów, żeby nie wpadli w kałużę. Zerwaliście KE, stać was na każdą podłość”, odniósł się do wpisu Sawickiego inny internauta.

„Bez żartów. Najlepszym kandydatem na fotel Prezydenta RP jest najbardziej  wpływowy i kompetentny z żyjących Polaków czyli Donald Tusk. Każdego polskiego polityka, który uważa inaczej będę od dzisiaj traktował jak idiotę lub sabotażystę”, skomentował post ludowca użytkownik Ignacy Bździun.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat