Sawicki: Kosiniak-Kamysz to niekwestionowany lider opozycji i najpoważniejszy kandydat w wyborach prezydenckich!

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki zabrał głos w sprawie przyszłorocznych wyborów prezydenckich. W ocenie polityka nie należy skupiać się na tym, jakiego kandydata lub kandydatkę wskaże Koalicja Obywatelska, która jest największym opozycyjnym ugrupowaniem, gdyż liderem całej opozycji jest obecnie i tak szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

   

„Dla dobra Polski nie warto poświęcać tak wiele czasu na przepychanki prezydenckie w Koalicji Obywatelskiej, niekwestionowanym liderem opozycji jest Władysław Kosiniak-Kamysz, lider EPP w Polsce. W trybie prawyborów czy wewnętrznej akceptacji WKK będzie najpoważniejszym kandydatem w nadchodzących wyborach prezydenckich”, napisał Sawicki na Twitterze.

Komentarz ludowca wywołał falę krytyki w sieci.

   

„Mieć 30 posłów i uznawać się są lidera opozycji. Lewica ma 49 posłów i nie cwaniakuje jak wy. Panie Sawicki, ministrze rolnictwa, 30 nie jest równe 134. Tyle udało się wprowadzić posłów największej formacji opozycyjnej w Polsce. A liderem KO póki to jest G. Schetyna”, odpowiedział Sawickiemu użytkownik Bartosz H.

„Marek. Zjedz snickersa”, skwitował wpis posła PSL lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

„WKK nie ma szans z żadnym politykiem KO, z żadnym. PSL od PO dzieli przepaść, Panie Sawicki. Pilnujcie swoich 3 (słownie: trzech) senatorów, żeby nie wpadli w kałużę. Zerwaliście KE, stać was na każdą podłość”, odniósł się do wpisu Sawickiego inny internauta.

„Bez żartów. Najlepszym kandydatem na fotel Prezydenta RP jest najbardziej  wpływowy i kompetentny z żyjących Polaków czyli Donald Tusk. Każdego polskiego polityka, który uważa inaczej będę od dzisiaj traktował jak idiotę lub sabotażystę”, skomentował post ludowca użytkownik Ignacy Bździun.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News