Wiceprzewodniczący Rady Naczelnej PSL Marek Sawicki nie wykluczył współpracy programowej z PiS.  Propozycję  taką złożył ludowcom wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

– Nie jesteśmy opozycją totalną, gdy są mądre projekty PiS jesteśmy w stanie je poprzeć – oznajmił Sawicki cytowany przez portal niezalezna.pl. Polityk partii Władysława Kosiniaka-Kamysza przypomniał jednocześnie Foglowi, że PSL składało już PiS-owi propozycje popierania dobrych rozwiązań prawicy.

– Ja przypomnę, że w sprawach takich jak budżet unijny i odejście pana premiera od weta jasno powiedzieliśmy – panie premierze, niech pan wyrzuci z koalicji radykałów Zbigniewa Ziobry i zgodzi się na propozycje, które pan zaakceptował w lipcu zeszłego roku – mówił Sawicki.

– Ale nie wyrzucajmy się, współpracujmy – raz jeszcze zapraszam serdecznie – odpowiedział Fogiel.

Wiceprzewodniczący RN PSL  apelował również do PiS, był ludowców nie wrzucać do jednego wora z całą opozycją, gdyż – jak przypomniał – sprzeciwiał się wejściu PSL do Koalicji Europejskiej tworzonej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego przez Platformę Obywatelską.

– Chciałem za wszelka cenę Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicję Polską wyprowadzić z tego obozu Lewicy, bo Polsce potrzebne jest racjonalne centrum – oświadczył Sawicki.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę